Vogels in de winter

Het vierde leerjaar en het tweede kleuter maakten gisteren voederbollen, notenslingers en appels met zaad voor de vogels. In de winter is het belangrijk dat we de vogels helpen om te overleven. Met dit eten kunnen ze hun lichaamstemperatuur op peil houden, want het natuurlijk voedsel is op deze momenten schaars.

Een fijne samenwerking tussen deze twee klassen!

Bosdag kleuter

Naar maandelijkse gewoonte trokken K2 en K3 woensdag naar het Sint-Arnolduspark om de lessen van die voormiddag buiten in het bos te volgen.
Vogels spotten was één van de activiteiten die op het programma stonden.
Natuurlijk was er ook de tijd om even te ravotten.

Ook het peuter en het 1ste kleuter hielden hun maandelijkse bosdag. Zij trekken dan naar het Mensindepark, iets dichter bij de school.

Afval ruimen

Vorige week gingen L1 en K3 samen op stap om afval te ruimen in de omgeving van de school.

Op straat, in de natuur, in rivieren en zeeën: overal vinden we zwerfvuil terug.
Het is afval dat niet in de vuilnisbak terecht komt en dat heeft zijn effect op mens en milieu.
Daarom willen wij als school ons steentje bijdragen.

Vogels tellen

De vogeltelweek voor scholen ging dit jaar door van maandag 19 tot en met vrijdag 23 januari 2026.
Gedurende de dag gingen de kinderen van het vierde leerjaar een kwartier naar buiten om vogels te tellen op de speelplaats.

De meest getelde vogel op de Vlaamse speelplaatsen is de zwarte kraai. Op de tweede plaats komt de kauw en het brons gaat naar de houtduif.